Hialurono rūgštis: mitai ir faktai

Hialurono rūgštis (hialuronas) – natūrali organizmo sudedamoji dalis, kurios didžiausią kiekį galima aptikti odoje. Hialuronas palankiai vertinamas ne tik grožio industrijoje, kaip puiki priemonė, padedanti išlaikyti odos elastingumą, bet taip pat ir medicinoje. Hialuronas padeda numalšinti sąnarių skausmą, pagreitinti žaizdų gijimą, sumažinti akių sausumo pojūtį ir kt. Tačiau hialuronas – vis dar mitais ir faktais apipintas elementas, neretai laikomas nenatūralia ar net kenksminga medžiaga. „NoAGE“ ekspertai paneigia dažniausiai sklandančius mitus bei atskleidžia tikrus faktus apie hialuroną.

MITAS. Hialurono injekcijos – plastinė chirurgija

Dauguma moterų mano, kad hialurono injekcijų įleidimas, kaip ir daugelio kitų, yra plastinė chirurgija, tačiau tai nėra tiesa. Hialurono injekcijos yra priskiriamos grožio industrijai ir yra palankiai vertinamos dėl paprasto procedūros atlikimo, nors jų poveikis ir prilygsta plastinės operacijos rezultatui.

Hialurono injekcijos yra labai plačiai pritaikomos dėl savo universalumo bei galimybės pasiekti gilesnius audinius. Dažnai injekcija atliekama estetiniais tikslais, siekiant atkurti odos elastingumą bei jos spalvą.

Nors hialurono injekcija sudėtingumu neprilygsta operacijai, svarbu žinoti, kad šios procedūros negali atlikti bet kas. Pagal Lietuvoje galiojančias medicinos normas visų tipų grožio injekcijų procedūros yra gydytojo dermatovenerologo kompetencija. Patariama šių procedūrų nepatikėti atlikti nekvalifikuotiems asmenims, nes galima rizika sveikatai bei išvaizdai.

FAKTAS. Hialurono rūgštis turi antioksidacinių savybių

Neseniai buvo atlikta tyrimų, kurie įrodė, kad hialurono rūgštis gali turėti veiksmingų antioksidacinių savybių. Tai reiškia, kad hialurono rūgštis, be kitų naudingų savybių, taip pat gali tapti puikia apsauga nuo laisvųjų radikalų, kurių neįmanoma kontroliuoti, pavyzdžiui, aplinkos taršos ir kt.

MITAS. Hialurono rūgštis apsaugo nuo saulės spindulių

Klaidinga manyti, kad hialurono rūgštis sumažina neigiamą saulės spindulių poveikį. Hialuronas neleidžia odai išsausėti bei atsirasti raukšlėms, tačiau šis elementas neapsaugo odos nuo saulės, kaip tai veiksmingai daro kremas, turintis apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių. Dėl šios priežasties, deginantis saulėje, būtina naudoti apsaugos nuo saulės priemones.

FAKTAS. Papildai su hialurono rūgštimi padeda palaikyti optimalią odos drėgmę

Daugeliui žinoma, kad hialurono rūgštis padeda išlaikyti sveikai bei jaunatviškai atrodančią odą. Dėl šios priežasties daugumos kremų sudėtyje, kurie skirti palaikyti odos drėgmę, yra šio elemento. Tačiau kur kas labiau stebina faktas, kad odos drėgmę palaikyti ar net ją padidinti gali padėti papildai su hialurono rūgštimi. Vieno atlikto mokslinio tyrimo metu pacientams, kurie kenčia nuo odos sausumo, buvo skirta naudoti 150 mg hialurono rūgšties per dieną. Po keturių savaičių tyrimo dalyviams buvo atlikti testai, kurie parodė, kad ženkliai padidėjo pacientų odos drėgmės lygis bei sumažėjo raukšlelių atsiradimas. Taigi, buvo padaryta išvada, kad papildai su hialurono rūgštimi yra išties veiksmingi norint padidinti odos drėgmės lygį.

MITAS. Organizmui pakanka natūraliai gaunamos hialurono rūgšties

Verta žinoti, kad norint išlaikyti jauną ir gražią odą, natūraliai gaunamos hialurono rūgšties organizmui dažniausiai nepakanka. Kaip ir daugelio kitų naudingų medžiagų, hialurono organizmui su maistu ne visada pavyksta gauti pakankamai.

Hialurono trūkumas ypatingai išryškėja vyresniame amžiuje, kai odai ima vis labiau trūkti drėgmės ir ant jos atsiranda vis daugiau raukšlių. Dėl šios priežasties verta vartoti papildų su hialurono rūgštimi.

Svarbu paminėti, kad hialurono rūgšties kiekį organizme ženkliai sumažina saulės spindulių kiekis, taip pat nesaikingas deginimasis soliariume. Toksinės medžiagos, nereguliari bei nesubalansuota mityba, nusilpęs imunitetas, stresas, per didelis vaistų vartojimas ir įvairios ligos taip pat sukelia hialurono rūgšties nykimą.

FAKTAS.  Hialurono rūgštis naudojama medicinoje

Be to, kad hialurono rūgštis yra plačiai naudojama grožio industrijoje, ji taip pat sparčiai populiarėja ir medicinoje. Moksliškai įrodyta, kad hialurono rūgštis padeda žaizdoms užgyti greičiau: hialuronas reguliuoja uždegimo lygį ir perduoda kūnui signalą, kad pažeistoje vietoje reikia suformuoti daugiau kraujagyslių. Įvairūs tepalai, kremai su hialuronu sukuria būtinas sąlygas natūraliam žaizdų gijimui bei malšina skausmą.

Tyrimais įrodyta, kad hialurono rūgšties maisto papildus taip pat yra labai naudinga vartoti nuo osteoartrito (osteoartritas – degeneracinė sąnarių liga, kurios metu sąnarių kremzlės dyla, plonėja, todėl sąnario judesiai tampa skausmingi) kenčiantiems žmonėms. Hialurono rūgštis puikiai palaiko drėgmę, todėl ji dažnai naudojama ir sausų akių sindromui gydyti (yra lašinama į akis). Hialuronas puikiai tinka odos problemoms spręsti bei įvairioms ligoms gydyti. Merginoms ir moterims, ypač vyresniame amžiuje, patariama naudoti ne tik įvairius kremus bei serumus, tačiau taip pat ir maisto papildus su hialurono rūgštimi, kurie padeda sumažinti odos jautrumą, raudonį, odos papilkėjimą ir suglebimą bei apsaugo nuo dehidratacijos.

Have no product in the cart!
0